The Book of Eli review

by Kenneth on Feb.07, 2010, onder Algemeen, Cinema reviews, Trailers

Koop The Book of Eli bij onze partners:

Check de online prijs van The Book of Eli op Free Record Shop   Check de online prijs van The Book of Eli op Azur   Check de online prijs van The Book of Eli op Proxis   Check de online prijs van The Book of Eli op Kieskeurig   Check de online prijs van The Book of Eli op Kelkoo

thebookofeli_posterThe Book of Eli***

Regie: The Hughes Brothers (Menace II Society****)

Met: Denzel Washington, Mila Kunis, Gary Oldman, Ray Stevenson, Jennifer Beals

Speelduur: 115′

Ga kijken als je houdt van een mix tussen Mad Max 2, Clint Eastwood-westerns en (te) veel religieuze nonsens.

Het verhaal: De nabije toekomst, de aarde is herschapen in één dorre woestijn door nucleaire oorlogen. Een handvol overgebleven mensen vechten om water, om te overleven, en om letterlijk niet opgegeten te worden door een groeiend aantal kannibalen. Eén van die overlevenden is Eli, die nu al 30 jaar van het oosten naar het westen van de VS trekt, gewapend met een shotgun, een zwaard en een mysterieus boek. Op een dag passeert hij één van de weinige overgebleven stadjes in deze post-apocalyptische maatschappij. De leider van dat stadje  heeft zijn zinnen gezet op het boek, en zal er dan ook alles aan doen om dit te bemachtigen … .

book-of-eli-cast-gary-oldman-denzel-washington-mila-kunis

Ons verdict: Als cinema nog altijd een (gekleurde) spiegel op de werkelijkheid is, ziet onze toekomst er weinig benijdenswaardig uit. Na de quasi volledige vernietiging van de planeet in 2012, zijn er dezer dagen twee grote post-apocalyptische producties te zien in de zalen. Eerst was er het grimmige The Road (die vreemd genoeg op weinig bijval kon rekenen van mijn collega Dax), nu is er het iets commerciëlere The Book of Eli van The Hughes Brothers, die 9 jaar na From Hell, en een volle 17 jaar na hun magistrale debuut, Menace II Society, nog eens een film klaar hebben. Net als bij From Hell kozen de regie-brothers voor een donkere comic als bronmateriaal, opnieuw konden ze een superster strikken in de hoofdrol, maar ook nu weer kunnen ze niet tot het einde overtuigen. Laat ons van wal steken met het goeie nieuws, de cast: Denzel Washington excelleert als de zwijgzame maar uiterst dodelijke Eli, Gary Oldman voegt alweer een geweldige, psychotische slechterik toe aan zijn palmares, en Mila Kunis bewijst voor eens en altijd dat ze méér is dan enkel een leuk snoetje en dito lijfje. Meer zelfs, niet Megan Fox, maar mooie Mila zou op termijn wel eens kunnen uitgroeien tot dé ‘nieuwe’ Angelina Jolie. Ze heeft er in ieder geval het talent, de looks en de ‘ballen’ voor. Nog meer goed nieuws? Welaan, de bloederige actie is voortreffelijk in beeld gebracht, en deed ons met momenten terugdenken aan zowel Sergio Leone, Akira Kurosawa als George Miller. Maar dan zijn we jammer genoeg uitgepraat wat betreft het goeie nieuws. Kijk, dat de cinematograaf er zwaar overgaat met zijn kleurfilters om de postapocalyptische setting te vatten, dat kunnen we nog door de vingers zien. Maar de fundamentalistisch christelijke ontknoping, die meer dan een kwartier aansleept en die vooral onze recent benoemde Kardinaal Léonard zou moeten plezieren, doet bijna alle goodwill teniet die in de 90 vorige minuten zorgvuldig werd opgebouwd. The Book of Eli is bovenal een gemiste kans. Talent zat, voor én achter de camera, met iets meer lef, en veel minder religie, had hier dan ook véél meer ingezeten. Ik hou het op een aanradertje wanneer ie op DVD/Blu-ray verschijnt, dan kan je het afschuwelijke einde tenminste skippen.


:

1 Comment for this entry

  • yves

    dat vond ik ook0. begint goed daarna slechte film op het einde vooral de bijbel door u strot rammen was erover. Wat als het een moslim was of jood zou die wel binnen mogen in los angeles?

1 Trackback or Pingback for this entry

Leave a Reply

MoviePulp Archief

MoviePulp Categorieën