Street Kings review

Street Kings posterStreet Kings****

Regie: David Ayer (Harsh Times)

Met Keanu Reeves, Forest Whitaker, Chris Evans, Terry Crews, Hugh Laurie, …

Speeltijd: 109′

Ga kijken als je hield van Training Day***** en Harsh Times****.

Het verhaal: Tom Ludlow is een keiharde detective in Los Angeles die na de dood van zijn vrouw op de rand van instorten is. Zelf is hij geen zuiver oprechte agent en voelt meermaals de hete adem van Interne Zaken in zijn nek. Nadat hij betrokken geraakt in een incident met een voormalige collega moet hij zich van zijn eenheid een tijd gedeist houden. Tom kan het veldwerk spijtig genoeg niet laten en beslist om zelf achter de moordenaars te gaan van zijn vermoorde ex-partner.

Keanu Reeves in Street Kings

 

Ons verdict: David Ayer liet voor het eerst van zich horen als regisseur met Harsh Times. Voorheen had hij al aan heel wat andere copfilms gewerkt zoals Training Day en S.W.A.T samen met zijn collega-schrijver James Ellroy (LA Confidential, The Black Dahlia). Ayer houdt het duidelijk minder retro als Ellroy, maar Street Kings past in dezelfde verhaallijn van de regisseur-schrijver: de vage lijn tussen goed en kwaad in de politiewereld. De verhaallijn van Street Kings danst niet meer rond deze vage lijn, maar laat eerder het harde, donkere leven van een detective zien.

Ayer mocht deze keer een meer uitgebreide cast kiezen na het succes van Harsh Times en deze was niet de minste: Keanu Reeves, Forest Whitaker, Chris Evans, Terry Crews, Hugh Laurie, Noel Gugliemi, Amaury Nolasco, Martha Higareda en rappers The Game en Common. Resultaat: Street Kings haalt het niveau van Harsh Times, maar met meer afwisseling en actie. Keanu Reeves speelt een zalige rol als getwiste flik, alhoewel ik de performance van Denzel Washington in Training Day en Christian Bale in Harsh Times meer kon pruimen. Probleem ligt hem vooral in de ‘eerlijke verschijning’ van een gladgeschoren Keanu Reeves. Hij mocht best een beetje ruiger opgemaakt zijn in Street Kings. Oscarwinnaar Forest Whitaker gaat wederom lopen met de beste acteerprestatie in de film. Hij speelt op een meesterlijke wijze de corrupte en machtsgeile politiechef Jack Wander. Geniet ook van de mooie pluimen van nieuwkomer Martha Higareda.

Kortom, ben je een fan van de betere Hollywood politiefilms? Geef Street Kings dan maar zeker een kans. Hij zal je van geen moment vervelen. Onderaan kan je een kort filmpje bekijken van de wapentraining dat de acteurs hebben moeten ondergaan voor de film:


Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

2 gedachten op “Street Kings review”


  1. Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

    Street Kings is zeker het bekijken waard. Vooral de ‘down & dirty’ actie en enkele keiharde dialogen konden me bekoren, een verademing tussen al het kindvriendelijk Hollywoodvoer van de laatste jaren. Reeves, als een soort neefje van Dirty Harry, speelt zonder meer zijn beste rol sinds The Matrix. En Whitaker gaat er zo ver over dat hij er pal op zit. Wat mij minder kon bekoren was het supervoorspelbare verhaal (na 15min weet iedere geoefende filmkijker hoe de vork in de steel zit) en enkele mindere plotwendingen op het einde. Desalniettemin is deze ‘The Shield-for dummies’ een aanrader voor iedere liefhebber van grauwe flikkenfilms. Street Kings verdient voor mij 3* +.

    Please wait...

Word een deel van de MoviePulp-community. Registreer en laat een commentaar achter