Inside Out 2 ****
Regie: Kelsey Mann (The Good Dinosaur)
Met Maya Hawke, Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Tony Hale, Liza Lapira,…
Speeltijd: 100′
Ga kijken als je hield van Elemental & het vorige Inside Out, tiens.
Het verhaal: De kleine stemmetjes in Riley’s hoofd kennen haar van binnen en van buiten, maar volgende zomer verandert alles wanneer Disney en Pixar’s “Inside Out 2” een nieuwe emotie introduceert: onzekerheid.

Ons verdict: MoviePulpers, Pixar Studios heeft woelige tijden achter de rug. Gewezen founder van het eerste Amerikaanse animatiestudio John Lasseter creëerde niet meteen de ideale werksfeer voor creatievelingen en stond haaks tegenover de prachtige films die het bracht voor jong & oud. Bovendien gaf stream only-releaseperiode van Pixar-films de vele mensen die er werkten ook niet meteen de nodige appreciatie van The Walt Disney Company. Maar dat wil niet zeggen dat we geen kwaliteit kregen met als kers op de taart Elemental die het voorbije filmjaar in onze top 10 terecht kwam. Mensen die er dus werken, hebben het hart op de juiste plaats en misschien is dit wel het succes achter hun nieuwste animatiefilm Inside Out 2.
OK, we geven toe dat Inside Out niet op onze lijst stond van films om te kijken in 2020 en mochten de keuzen binnen bioscoopreleases groots zijn, hadden we hem waarschijnlijk nooit een kans gegeven. Maar Inside Out 2 ligt in het verlengde van Elemental en doet je al vanaf de eerste minuten als ouder een krop in de keel krijgen. Regisseur Kelsey Mann wisselt tederheid af met humor die vooral in het midden van de film goed tot uiting komt dankzij figuurtjes zoals Embarressment/Verlegenheid & The Forgetters. De humor in Inside Out 2 wordt ook geholpen met het feit dat Disney zichzelf op de korrel neemt met een grappige knipoog naar Mickey Mouse Clubhuis & Dora the Explorer. De stem van Maya Hawke maakt een goede beurt als Anxiety/Onzekerheid naast vaste waarde Amy Poehler als Joy/Plezier. In de Vlaamstalige versie komt de nieuwe animatiefilm iets minder goed tot uiting. Met een speelduur van 100 minuten is Inside Out 2 ook on point op het vlak van film editing. Enige opmerking dat we hadden is dat de muziek misschien nog iets beter mocht.
Kortom, met Inside Out 2 brengt Pixar het effect van Elemental terug. Ga dat zien in Belgische bioscopen!
