Michael Clayton review

Michael Clayton posterMichael Clayton*****

Regie: Tony Gilroy (screenplays van The Bourne-trilogy****)

Met: George Clooney, Tilda Swinton, Sydney Pollack, Tom Wilkinson

Speelduur: 110′

Ge kijken als je houdt van de fantastisch geacteerde, intelligente en volwassen Hollywoodcinema uit de jaren ’70 zoals The Parallax View*****.

Het verhaal: Michael Clayton is een fixer die de duistere zaakjes van een groots New Yorks advocatenkantoor opknapt. Ondanks z’n riante verloning heeft hij ernstige financiële kopzorgen. Op een dag komt het kantoor in de problemen omdat één van de partners de verschrikkelijke waarheid over één van hun grootste klanten niet kan verzwijgen. Michael moet zoals gewoonlijk de meubelen redden. Maar hoelang kan zijn geweten nog worden gesust met een hoopje dollars … .

George Clooney en Tom Wilkinson in Michael Clayton

Ons verdict: Debuterend regisseur, Tony Gilroy, liep al jaren met het script voor Michael Clayton te zeulen. Steevast kreeg hij hetzelfde antwoord van de studiobonzen: “Te moeilijk, te gewaagd, niet commercieel genoeg, …!” Pas toen steracteur, George Clooney, mee zijn schouders zette onder het project en besloot om op loutere profit-basis mee te werken aan het project, kreeg Michael Clayton eindelijk groen licht van Warner Bros. Thank god for that! Eindelijk kunnen we nog eens genieten van een brok Hollywoodcinema die niet drijft op computereffecten en waarvan de merchandisingmogelijkheden nihil zijn. Michael Clayton is een waardige afstammeling van die glorieuze Amerikaanse films uit de jaren ’70. Het voelt zalig aan nog eens een keer je grijze massa te moeten aanspreken in die donkere bioscoopzaal. Dat Gilroy een uitstekende scriptschrijver is, wisten we al. Maar dat hij zich ook als regisseur zo stijlvol uit de slag weet te trekken, was voor mij een revelatie. Dit volwassen, intelligent en met momenten uiterst spannend drama wist zelfs een doorwinterde filmliefhebber als mezelf, verschillende keren te verrassen met compleet geloofwaardige plottwists.

Michael Clayton is daarenboven een acteursfilm pur sang. De excellente cast acteert op de toppen van hun tenen. Clooney was nooit beter en verdient nu al een Oscarnominatie voor zijn fantastische en gelaagde rol. Daarenboven wordt hij omringd met uitmundende karakteracteurs, als Tilda Swinton en Tom Wilkinso, die er overduidelijk van genieten nog eens echte mensen van vlees en bloed te mogen neerzetten. Iedereen die, net als ondergetekende, af en toe meer wil zien dan CGI spektakel op het witte doek, raad ik ten zeerste aan zich asap naar de dichtsbijzijnde bioscoop te reppen. Je zou trouwens het voorbeeld van de grote Erik Van Looy volgen, die enkele rijen onder mij zichtbaar zat te genieten van Michael Clayton. Ik heb echter het jammerlijke vermoeden dat deze prachtfilm geen lang leven beschoren zal zijn in de zalen. Michael Clayton valt zoals zovele van mijn favoriete films tussen twee vuren, te inspannend voor de gemiddelde multiplexbezoeker en te commerciëel voor de arthouse-crowd. De geïnteresseerden stellen hun bioscoopbezoek dus beter niet al te lang uit.

Bekijk alvast een red carpet interviewtje met George Clooney over Michael Clayton:


Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

10 gedachten op “Michael Clayton review”


  1. Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345

    In deze karakterrol bewijst George Clooney andermaal dat hij meer in huis heeft dan zijn charisma en looks!

    Please wait...

Word een deel van de MoviePulp-community. Registreer en laat een commentaar achter