State of Play****
Regie: Kevin MacDonald (The Last King of Scotland***)
Met: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren, Robin Wright Penn, Jeff Daniels, Jason Bateman
Speelduur: 125′
Ga kijken als je houdt van de gelijknamige BBC serie die als bronmateriaal diende, en van andere thrillers voor en door volwassenen waarin fantantisch wordt geacteerd zoals Michael Clayton*****.
Het verhaal: Wanneer de minnares van een toppoliticus wordt vermoord, komen er politieke schandalen boven drijven die zelfs de hoogste echelons in Washington DC beroeren. Een team van gemotiveerde reporters bijt zich, ondanks zware tegenkanting, vast in de zaak … .
Ons verdict: Ja! Ze kunnen het nog in Hollywood! Het is nog mogelijk om volwassen films voor het grote publiek te maken, met sterren in de cast, die niet drijven op een overdaad aan CGI, honderden ontploffingen, gigantische robotten, en het bijbehorende monsterbudget. Deze State of Play is daar het perfecte bewijs van. Verwacht geen grootse, onvergetelijke cinema. Verwacht simpelweg een oerdegelijke thriller met een geslepen en geloofwaardig plot, heerlijk geschreven dialogen, een strakke beeldregie, genoeg verrassingen om het boeiend te houden, een paar fijne staaltjes kritiek op de vermenging van politiek, journalistiek en commercie, en vooral acteerprestaties om duimen en vingers van af te likken. Dat Russell Crowe en Helen Mirren zouden excelleren met dit bronmateriaal, dat leed geen twijfel. Maar zelfs mindere goden als Ben Affleck (na Gone Baby Gone***** gestaag op weg naar een klassevolle comeback) staan fantastisch te acteren in deze film. State of Play draait nu in de bioscoop. Een aanrader voor iedereen die ook graag zijn verstand mee binnen in de zaal neemt.
Bekijk alvast naar deze blik achter de schermen van State of Play:
Warning: Undefined array key -1 in /home/public/sites/www.moviepulp.be/wp-content/plugins/gd-rating-system/d4plib/core/d4p.wpdb.php on line 345
Dit is momenteel in mijn ogen de beste film vant jaar ! Wat een zalig verhaal en mooie beelden!! Wat een topcast: zelfs Affleck stelt niet teleur in zijn dialogen !!! Een must-see in de cinema