En de winnaars van de Ensors 2019 zijn …

Dit zijn de winnaars van de Ensors 2019

Cinefielen & liefhebbers van de Vlaamse film & tv-fictie, de winnaars van de Ensors 2019 zijn bekend. Het begint inmiddels als een gebroken plaat te klinken, maar Girl van Lukas Dhont pikte vannacht 8 Ensors mee voor Beste Film, Beste Regie, Beste Scenario, Beste D.O.P., Beste Montage, Beste Muziek & Beste Production Design. Victor Polster won award voor Beste Acteur, terwijl Ruth Beeckmans Beste Actrice won met Trio. Bij de televisieseries ging De Dag aan de haal met 3 awards (Beste TV-serie, Beste TV-scenario door Julie Mahieu en Jonas Geirnaert & Beste Regie door Gilles Coulier & Dries Vos), terwijl Studio Tarara de Ensors won voor Beste Acteur (Peter Van den Begin) & Beste Actrice (Janne Desmet). Niet Schieten kreeg tot slot prijs voor Beste Box Office & de publieksprijs door Telenet. De volledige lijst van winnaar voor de Ensors 2019 kan je onderaan bekijken.

CATEGORIE FILM

Beste Film

  • Girl (van Lukas Dhont, productie Menuet)
  • Niet Schieten! (van Stijn Coninx, productie Eyeworks)
  • Ce Magnifique Gâteau! (van Marc James Roels & Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Trio (van Bruno Vanden Broecke, Ruth Beeckmans & Matteo Simoni, productie Brutteo)
  • Hellhole (van Bas Devos, productie Minds Meet)

Beste Regie

  • Lukas Dhont (Girl)
  • Stijn Coninx (Niet Schieten!)
  • Bas Devos (Hellhole)
  • Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce Magnifique Gâteau!)
  • Koen Mortier (Engel)

 

Beste Scenario

  • Lukas Dhont, Angelo Tijssens (Girl)
  • Rik D’Hiet, Stijn Coninx (Niet Schieten!)
  • Bas Devos (Hellhole)
  • Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce Magnifique Gâteau!)
  • Frederike Migom (Binti)

 

Beste Acteur

  • Victor Polster (Girl)
  • Jan Decleir (Niet Schieten!)
  • Arieh Worthalter (Girl)
  • Bruno Vanden Broecke (Trio)
  • Willy Thomas (Hellhole)

 

Beste Actrice

  • Viviane De Muynck (Niet Schieten!)
  • Ruth Beeckmans (Trio)
  • Fatou N’Diaye (Engel)
  • Bebel Tshiani Baloji (Binti)
  • Alba Rohrwacher (Hellhole)

 

Beste Director of Photography

  • Frank van den Eeden (Girl)
  • Nicolas Karakatsanis (Hellhole)
  • Nicolas Karakatsanis (Engel)
  • Danny Elsen (Niet Schieten!)
  • Pieter Van Alphen, Konrad Widelski (Trio)

 

Beste Production Design

  • Michelle Beeckman, Catherine van Bree, Philippe Bertin (Girl)
  • Mariël Hoevenaars, Kristin Van Passel, Hubert Pouille (Niet Schieten!)
  • Geert Paredis, Alette Kraan, Evalotte Oosterop (Engel)
  • Ingeborg Van Eetvelde, Sofie Callaerts, Talina Casier (Binti)
  • Elsje de Bruin (Hellhole)

 

Beste Muziek

  • Valentin Hadjadj (Girl)
  • Le Motel (Binti)
  • Luc Cuveele, Senjan Jansen, Soulsavers (Engel)
  • Jorrit Kleijnen, Alexander Reumers (Niet Schieten!)
  • Steve Willaert, Urbain Servranckx (Urbanus, de Vuilnisheld)

 

Beste Montage

  • Alain Dessauvage (Girl)
  • Nico Leunen (Engel)
  • Philippe Ravoet (Niet Schieten!)
  • Dieter Diependaele (Hellhole)
  • Manu Van Hove (Coureur)

 

Beste Documentaire (Film)

  • Ademloos (Daniel Lambo, productie Storyhouse)
  • Hollywood aan de Schelde (Robbe De Hert, Jan van Dierendonck, productie Stukken en Brokken)
  • Harry Gruyaert Photographer (Gerrit Messiaen, productie Las Belgas)
  • Will Tura: Hoop doet Leven (Dominique Deruddere, productie Borgerhoff & Lamberigts)
  • We Will Remember Them (Annabel Verbeke, productie Off World)

 

Beste Animatiefilm

  • Ce Magnifique Gâteau! (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Corgi (Ben Stassen, productie nWave)
  • Urbanus, de Vuilnisheld (Erik Verkerk, Joost Van den Bosch, Vincent Bal, productie Eyeworks)
  • Maya en de Honingspelen (Noel Cleary, Sergio Delfino, productie Studio 100)

 

Beste Jeugdfilm

  • Binti (Frederike Migom, productie Bulletproof Cupid)
  • Ce Magnifique Gâteau! (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Sinterklaas en de Wakkere Nachten (Stijn Coninx, productie Sylvester)
  • Corgi (Ben Stassen, productie nWave)
  • Nachtwacht: de Poort der Zielen (Gertjan Booy, productie Ketnet & Studio 100)

 

CATEGORIE TV-SERIE

Beste TV-serie

  • De Dag (Woestijnvis & FBO)
  • Studio Tarara (Shelter)
  • Undercover (deMensen)
  • Fiskepark (deMensen)
  • 13 Geboden (Menuet)

 

Beste Scenario

  • Jonas Geirnaert & Julie Mahieu (De Dag)
  • David Vennix & Tim Van Aelst (Studio Tarara)
  • Nico Moolenaar, Piet Matthys, Bart Uytdenhouwen, Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek (Undercover)
  • Paul Baeten Gronda & Tom Lenaerts (Over Water)
  • Joeri Vlekken & Filip Lenaerts (Fiskepark)

 

Beste Regie

  • Gilles Coulier & Dries Vos (De Dag)
  • Tim Van Aelst & Wim Geudens (Studio Tarara)
  • Eshref Reybrouck & Frank Devos (Undercover)
  • Norman Bates (Over Water)
  • Joël Vanhoebrouck (Eigen Kweek – seizoen 3)

 

Beste Acteur

  • Titus De Voogdt (De Dag)
  • Koen De Graeve (Studio Tarara)
  • Jeroen Perceval (De Dag)
  • Peter Van den Begin (Studio Tarara)
  • Geert Van Rampelberg (Studio Tarara)

 

Beste Actrice

  • Sofie Decleir (De Dag)
  • Janne Desmet (Studio Tarara)
  • Ruth Beeckmans (Studio Tarara)
  • Ruth Becquart (Gent West 2)
  • Maaike Neuville (De Dag)

 

Beste Documentaire (TV)

  • Kinderen van de Kolonie (Canvas)
  • Terug naar Rwanda (De Chinezen)
  • VDB. Ik ben God niet (Borgerhoff & Lamberigts)
  • Er was eens (Diplodokus)
  • Mitten (Accattone films, in coproductie met Rosas, 24images, Mezzo, Kaaitheater, De Munt en Sadler’s Wells.

 

Het is al de 10de keer dat de Ensors plaatsvinden en voor de 2de keer is het de Ensor Academie die de organisatie op zich neemt. De Ensor Academie bestaat uit de leden van de audiovisuele gildes en verenigingen uit de Vlaamse filmindustrie. Zij bepalen wie genomineerd wordt en beslissen wie de Ensor-winnaars van dit jaar worden. De Ensors zijn een initiatief van Filmfestival Oostende (FFO) en de organisatie is in handen van vzw De Ensors met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds .

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.