MoviePulp

En de winnaars van de Ensors 2018 zijn …

Dit zijn de winnaars van de Ensors 2018

Le Fidèle & Tabula Rasa zijn de grote winnaars van de Ensors 2018. De Ensors op het Filmfestival van Oostende, hét festival in Vlaanderen dat het Vlaams talent viert, werd georganiseerd op zaterdag 15 september 2018 en staat bekend als de Vlaamse Filmprijzen in België. De jury onder leiding van Kristof Hoornaert bekroonde de 3de langspeelfilm van Michael R. Roskam met 6 Ensors, terwijl Tabula Rasa 5 Ensors won als televisieserie. Andere prijzen gingen naar Zagros, Cargo & Façades. Patser ging met de publieksprijs lopen. De volledige lijst kan je onderaan terugvinden.

Beste Film

  • Cargo (van Gilles Coulier, productie De Wereldvrede)
  • Façades (van Kaat Beels, productie De Mensen)
  • Le Fidèle (van Michaël R.Roskam, productie Savage Film)
  • Patser (van Adil El Arbi en Bilall Fallah, productie A Team Productions)
  • Zagros (van Sahim Omar Kalifa, productie A Private View)

Beste Regie

  • Adil El Arbi & Bilall Fallah (Patser)
  • Kaat Beels & Nathalie Basteyns (Façades)
  • Gilles Coulier (Cargo)
  • Sahim Omar Kalifa (Zagros)
  • Michaël R. Roskam (Le Fidèle)

Beste Filmscenario

  • Gilles Coulier en Tom Dupont (Cargo)
  • Sahim Omar Kalifa, Jean-Claude Van Rijckeghem (Zagros)
  • Jan Pepermans (Façades)
  • Michaël R. Roskam (Le Fidèle)
  • Bert Scholiers (Charlie en Hannah gaan uit)

Beste Filmacteur

  • Sebastien Dewaele (Cargo)
  • Johan Leysen (Façades)
  • Sam Louwyck (Cargo)
  • Matthias Schoenaerts (Le Fidèle)
  • Wim Willaert (Cargo)

Beste Filmactrice

  • Evelien Bosmans (Charlie en Hannah gaan uit)
  • Natali Broods (Façades)
  • Viviane De Muynck (Vele hemels boven de zevende)
  • Adèle Exarchopoulos (Le fidèle)
  • Halima Ilter (Zagros)

Beste Filmcinematografie

  • Robrecht Heyvaert (Patser)
  • Ruben Impens (Zagros)
  • Nicolas Karakatsanis (Le Fidèle)
  • Anton Mertens (Façades)
  • David Williamson (Cargo)

Beste Production Design in een film

  • Philippe Bertin, Charlotte Goethals, Evalotte Oosterop, Valerie Le Roy (Cargo)
  • Philippe Bertin, Kristin Van Passel, Barbara Bijelic (Zagros)
  • Geert Paredis, Kristin Van Passel, Mariel Hoevenaars (Le Fidèle)
  • Hubert Pouille, Catherine Marchand, Li Dang-vu (Façades)
  • Stijn Verhoeven, Darien Biesmans, Katrien Frenssen, Nina Caspari (Patser)

Beste Filmmuziek

  • Peter Baert (Façades)
  • Hannes De Meyer (Patser)
  • Raf Keunen (Le Fidèle)
  • Spinvis (Vele Hemels boven de zevende)
  • Liesa van der Aa (Cargo)

Beste Montage in een film

  • Adil El Arbi, Bilall Fallah, Kobe Van Steenberghe, Thijs Van Nuffel (Patser)
  • Tom Denoyette (Cargo)
  • Alain Dessauvage (Le Fidèle)
  • Bert Jacobs bert (Façades)
  • Philippe Ravoet (Het Tweede Gelaat)

Beste Documentaire

  • Ceres van Janet van den Brand (productie Diplodokus)
  • Cornered in molenbeek van Sahim Omar Kalifa (productie Fred Vrancken)
  • Michel, acteur verliest de woorden van Irma Wijsman en Patrick Minks (productie Irma Wijsman en Patrick Minks)
  • Rabot van Christina Vandekerckhove (productie Peter Krüger)
  • Taboe (een-reeks) van Philippe Geubels (productie Panenka)

Beste Jeugdfilm

  • Baba Yega:The Movie van Michael Van Ostade (productie Geronimo)
  • Helden boven Alles van Geerard van de Walle (productie Hotel Hungaria)
  • K3 Love Cruise van Frederik Sonck (productie Studio 100)
  • Rosie & Moussa van Dorothée van den Berghe (productie Caviar)
  • Zooks van Dimitri Leue (productie Sancta)

Beste TV-serie

  • De Infiltrant van Joël Vanhoebrouck (productie Eyeworks)
  • Gevoel voor tumor van Tom Goris (productie Sylvester Productions)
  • Salamander 2 van Frank Van Mechelen (productie Skyline Entertainment)
  • Tabula Rasa van Kaat Beels & Jonas Govaerts (productie Caviar)
  • Tytgat Chocolat van Marc Bryssinck en Filip Lenaerts (productie De Mensen)

Beste televisiescenario

  • Malin – Sarah Gozin, Veerle Baetens, Christophe Dirickx (Tabula Rasa)
  • Bas Adriaensen, Philippe De Schepper (De Infiltrant)
  • Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat Chocolat)
  • Leander Verdievel, Mathias Claeys, Tom Goris (Gevoel voor tumor)
  • Ward Hulselmans (Salamander 2)

Beste Televisieregie

  • Tom Goris (Gevoel voor tumor)
  • Kaat Beels & Jonas Govaerts (Tabula Rasa)
  • Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat chocolat)
  • Joël Vanhoebrouck (De Infiltrant)
  • Frank Van Mechelen (Salamander 2)

Beste Televisieacteur

  • Jeroen Perceval (Tabula Rasa)
  • Dirk Roofthooft (De infiltrant)
  • Peter van den Begin (Tabula Rasa)
  • Stijn Van Opstal (Tabula Rasa)
  • Geert Van Rampelberg (De infiltrant)

Beste Televisieactrice

  • Veerle Baetens (Tabula Rasa)
  • Natali Broods (De infiltrant)
  • Natali Broods (Tabula Rasa)
  • Marthe Schneider (Gevoel voor tumor)
  • Lynn Van Royen (Tabula Rasa)

Beste Box – Office

FC Kampioenen 3 – Forever

Beste Debuut Nationaal

Girl – Lukas Dhont

Beste Telenet Publieksprijs

Patser – Adil El Arbi en Bilall Fallah

Internationale verdienste van het jaar

Jakob Verbruggen

Over de blogger:

Founder van MoviePulp.be. Science fiction fan met een honger naar de ideale balans tussen structuur en opbouw in films

Deel mee aan de conversatie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.