FFO Filmfestival Oostende logo

Dit zijn de genomineerden voor de Ensors 2020

MoviePulpers, zoals jullie weten, is er geen Filmfestival Oostende dit jaar vanwege corona, maar de Ensors gaan wel op een coronaproof-manier door, dus zijn er genomineerden en dit werden zonet gelanceerd. Opvallende kanshebbers zijn De Patrick (13 nominaties) van Tim Mielants & All of Us (8 nominaties) van Willem Wallyn. Ook Cleo pakte 5 nominaties. Bij series is de VRT in zijn nopjes met nominaties voor Undercover S2, De Twaalf & Albatros, maar ook nominaties voor Bende van Jan de Lichte ontbreekt niet. 

De lijst van Ensor-nominaties 2021: 

De Ensors 2021: Nominaties

Beste Film

  • All Of Us van Willem Wallyn
  • Cleo van Eva Cools
  • De Patrick van Tim Mielants
  • Ghost Tropic van Bas Devos
  • Muidhond van Patrice Toye

Beste Regie Film

  • Anke Blondé voor The Best of Dorien B.
  • Bas Devos voor Ghost Tropic
  • Tim Mielants voor De Patrick
  • Patrice Toye voor Muidhond
  • Willem Wallyn voor All Of Us

Beste Scenario Film

  • Anke Blondé en Jean Claude Van Rijckeghem voor The Best of Dorien B.
  • Eva Cools voor Cleo
  • Benjamin Sprengers en Tim Mielants voor De Patrick
  • Patrice Toye en Peter Seynaeve voor Muidhond
  • Willem Wallyn voor All Of Us

Beste Acteur Film

  • Pierre Bokma voor De Patrick
  • Tijmen Govaerts voor Muidhond
  • Jan Hammenecker voor All Of Us
  • Kevin Janssens voor De Patrick
  • Peter Van den Begin voor The Barefoot Emperor

Beste Actrice Film

  • Saadia Bentaïeb voor Ghost Tropic
  • Joke Devynck voor All Of Us
  • Anna Franziska Jäger voor Cleo
  • Maaike Neuville voor All Of Us
  • Ariane Van Vliet voor De Patrick

Beste D.O.P.

  • Lou Berghmans voor All Of Us
  • Dries Delputte voor Albatros
  • Robrecht Heyvaert voor Torpedo 
  • Frank van den Eeden voor De Patrick
  • Grimm Vandekerckhove voor Ghost Tropic

Beste Art Direction

  • Harry Ammerlaan voor Torpedo
  • Philippe Bertin voor Albatros
  • Philippe Bertin voor De Twaalf
  • Hubert Pouille en Pepijn Van Looy voor De Patrick
  • Hendrik Van Kets voor De Bende van Jan de Lichte

Beste Make-up

  • Labhise Allara Mandango Ciratu voor Albatros
  • Daphnée Beaulieux, Erwan Simon en Véronique Dubray voor Yummy
  • Lili Dang-Vu voor De Patrick
  • Diana Dreesen voor De Twaalf
  • Gerda Van Hoof en Leendert van Nimwegen voor De Bende van Jan de Lichte

Beste Kostuum

  • Vanessa Evrard voor Cleo
  • Raïssa Hans voor De Bende van Jan de Lichte
  • Valerie Le Roy voor De Patrick
  • Catherine Marchand voor Albatros
  • Jacqueline Steijlen voor Torpedo

Beste Montage

  • Alain Dessauvage voor De Patrick
  • Tom Denoyette voor Albatros
  • Bert Jacobs voor De Twaalf
  • Yoohan Leyssens voor Callboys 2.0
  • Kim Vandenbergh voor All Of Us

Beste Muziek

  • Hannes De Maeyer voor Torpedo
  • Geert Hellings voor De Patrick
  • Mauro Pawlowski voor Cleo
  • Jeroen Swinnen en Dave Martijn voor De Twaalf
  • Pieter Van Dessel en Lennert Coorevits voor Albatros

Beste Sound Design

  • Peter Flamman voor De Patrick
  • Matthias Hillegeer voor De Twaalf
  • Fabien Pochet voor Albatros
  • Pedro Van der Eecken voor Callboys 2.0
  • Jos Van Galen voor Torpedo

Beste Documentaire Film

  • Annapolis, Giant City van Maarten Bernaerts
  • Confessions to dEUS van Fleur Boonman
  • Mother van Kristof Bilsen
  • Touching Infinity van Griet Teck
  • Victoria van Sofie Benoot, Isabelle Tollenaere en Liesbeth De Ceulaer

Beste Documentaire TV

  • Als Je Eens Wist van Hilde Van Mieghem
  • De Onfatsoenlijken van Luc Lemaitre
  • Gentbrugge van Marlies Lembregts en Lena Dewaegenaere
  • In de Ban van Tsjernobyl van Filip Lenaerts
  • Kinderen van de Holocaust van Sarah De Bisschop, Aster Van De Vijver en Geert Clerbout

Beste Animatie

  • Ollie van Anton Setola
  • Ridder Muis van Tom Van Gestel
  • Vos en Haas van Tom Van Gestel en Mascha Halberstad

Beste Jeugdfilm

  • De Familie Claus van Matthias Temmermans
  • Nachtwacht: Het Duistere Hart van Gert-Jan Booy

Beste TV-serie

  • Albatros van Wannes Destoop
  • Callboys 2.0 van Jan Eelen
  • De Bende van Jan de Lichte van Robin Pront en Maarten Moerkerke
  • De Twaalf van Wouter Bouvijn
  • Undercover 2 van Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden

Beste Regie TV-serie

  • Wouter Bouvijn voor De Twaalf
  • Wannes Destoop voor Albatros
  • Jan Eelen voor Callboys 2.0
  • Maarten Moerkerke en Robin Pront voor De Bende van Jan de Lichte
  • Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden voor Undercover 2

Beste Scenario TV-serie

  • Wannes Destoop, Dominique Van Malder, Tom Dupont en Gilles Coulier voor Albatros
  • Philippe De Schepper, Bas Adriaensen en Geert Verbanck voor Black-out
  • Jan Eelen en Youri Boone voor Callboys 2.0
  • Nico Moolenaar, Piet Matthys en Bart Uytdenhouwen voor Undercover 2
  • Bert Van Dael en Sanne Nuyens voor De Twaalf

Beste Acteur TV-serie

  • Benny Claessens voor Albatros
  • Josse De Pauw voor De Twaalf
  • Dominique Van Malder voor Albatros
  • Geert Van Rampelberg voor Black-out
  • Tom Vermeir voor De Twaalf

Beste Actrice TV-serie

  • Ruth Becquart voor Undercover 2
  • Maaike Cafmeyer voor De Twaalf
  • Janne Desmet voor Albatros
  • Maaike Neuville voor De Twaalf
  • Isabelle Van Hecke voor Albatros

Beste Kortfilm

  • Carrousel van Jasmine Elsen
  • Dry Sea van Bart Bossaert & Yves Bex
  • Han yu van Zaur Kourazov
  • hier. van Joy Maurits
  • Mosaic van Imge Özbilge & Sine Özbilge
  • For Eunice van Jaan Stevens
  • Sun Dog van Dorian Jespers
  • Stephanie van Leonardo Van Dijl
  • Gyre van Charlotte Lybaert

Word een deel van de MoviePulp-community. Registreer en laat een commentaar achter

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.