Thanksgiving *** 1/2
Regie: Eli Roth (Hostel, Knock Knock, Green Inferno)
Met Nell Verlaque, Addison Rae, Rick Hoffman, Patrick Dempsey, Milo Manheim, Jenna Warren, Jalen Thomas. Brooks,…
Speeltijd: 106′
Ga kijken als je hield van de betere slasher-film zoals Halloween, Scream & Candyman.
Het verhaal: Nadat een Black Friday-rel in een tragedie eindigt, terroriseert een mysterieuze, door Thanksgiving geïnspireerde moordenaar Plymouth, Massachusetts – de geboorteplaats van de beruchte feestdag.
Ons verdict: MoviePulpers, op deze Cyber Monday breng ik jullie terug naar de jaren 2000 waarin Grindhouse door Quentin Tarantino & zijn entourage het licht zag. Het concept was om een avondje B-film te projecteren door Hollywood met 2 gloednieuwe films zijnde Death Proof door Quentin Tarantino & Planet Terror door Robert Rodriguez. Het concept zag echter nooit het licht in Europa gezien het stevig faalde in de Verenigde Staten en daarbij zowat Quentin Tarantino’s enigste misser was in zijn legendarische carrière. Planet Terror was daarentegen een schot in de roos, maar wat ook een schot in de roos was, waren de fake trailers door enerzijds Machete, maar anderzijds Thanksgiving (een overzicht van de fake trailers vind je hier overigens). Zo’n 15 jaar na de feiten komt Eli Roth eindelijk met een uitvoering en deze mag er absoluut zijn!
Iedereen dacht dat Eli Roth soft was gegaan zoals Robert Rodriguez met Spy Kids & wat Star Wars hier & daar na het uitbrengen van The House with a Clock in its Walls, maar niets is minder waar (The House with a Clock in its Walls is bovendien een stevig horrorfilmpje voor de kleintjes, maar dat even ter zijde)! Hij gaat opnieuw de Hostel weg op met Thanksgiving waarin hij kiest voor gore & practical effects met ledematen, darmen & een heleboel bloed die op het grote doek afdruipen. Heerlijk! Horror zoals we het willen zien. Bovendien heeft Roth een leuke groep castleden bij elkaar gebracht met namen zoals Rick Hoffman, Patrick Dempsey & heel wat verwende influencers die de stuipen op het lijf worden gejaagd, hoewel we het wel spijtig vinden dat Jay Hernandez & Michael Biehn niet terugkwamen voor Thanksgiving. Met een speelduur van om & bij de 100 minuten houdt Roth er ook het tempo in en de ontknoping vond ik persoonlijk een mooie. Kortom, wat wil je meer van een horrorfilm?
In other words, met Thanksgiving heeft Eli Roth een succesvolle slasher te pakken op het niveau van de originele Scream. Begin van een franchise? Ga dat zien!


